37. Kladenské dvorky 

'PODPRŮHON'

7. - 9. června 2019

foto: Tomáš Fencl, 2018
foto: Tomáš Fencl, 2018
foto: Robin Lupač, 2017
foto: Robin Lupač, 2017

Kladenské dvorky jsou festivalem umění, hudby a setkávání. Dvorky jsou pestrou paletou uměleckých vyjádření. Návštěvníci najdou na dvorcích kladenského Podprůhonu vedle sebe dílka místních amatérských nadšenců i profesionální kusy zapůjčené z galerií. Do společných výtvarných počinů a dílen se může zapojit dokonce i veřejnost. Rovnocennou šanci dostanou i muzikanti - vedle sebe vystupují žáci z lidušky a držitelé hudebních cen.

Dvorky vznikly hluboko v 80tých letech z potřeby svobodně sdílet své umění s veřejností a u zrodu stáli výtvarníci a umělci okolo uměleckého kováře Viktora Stříbrného. Letošní ročník má před sebou číslovku 37.

aktuální informace o festivalu najdete ZDE

Každý ročník Dvorků má své téma. Kladenská čtvrť Podprůhon od začátku vtiskla umělecké přehlídce neopakovatelný charakter. Proto v roce výročí čtvrti nechť je tématem Dvorků Podprůhon samotný.

Co chystáme? Jako každoročně 30 dvorků naplněných pracemi známých i nových výtvarníků, 3 pódia kvalitní muziky, rukodělné workshopy, pouliční divadlo, ... Kromě toho info tabule a kvíz o historii Podprůhonu, pamětní minci, výroční mozaiku, podprůhonskou zeď, ...